Штрудель – це один з найпопулярніших десертів у світі. Він складається з дуже тонкого тіста, в яке загортають начинку. Завдяки цьому штрудель і отримав назву, яке дослівно перекладається як вир.
Традиційно тісто готують з води, масла та борошна з високим вмістом клейковини.
У Відні говорили: «Сумлінний пекар витягує тісто настільки тонко, що може читати крізь нього любовні листи для своєї дівчини». Саме через це вважали, що тільки закоханий кондитер може зробити найсмачніший штрудель.
У наші дні найбільш популярний яблучний штрудель (Apfelstrudel) Він почав своє життя в Баварії. Потім поширився в Австрії. А вже австрійські кондитери зробили штрудель популярним по всьому світу. Роблять його, загортаючи в тісто шматочки яблук, родзинки, додаючи корицю і хлібні крихти. Зустрічаються також рецепти, де можна знайти горіхи (мигдаль, волоські) і ром. Готовий штрудель часто подають зі збитими вершками або ванільним морозивом.
Крім яблучного штруделя німецька кулінарна традиція пропонує також і інші види цієї випічки. Для начинки використовують: вишні та груші, персики і абрикоси, горіхи і мак, сир і крем-сир.
Напевно, кожен хоч раз у житті чув знамениту назву «віденський штрудель». Відень – місце, звідки штрудель розійшовся в усі куточки світу. Але ось що цікаво в столицю Австрії він потрапив як східні солодощі. Араби були першими хто почав готувати десерти на основі дуже тонкого тіста, желе з троянд і апельсинового сиропу. Правда, їх спосіб приготування відрізнявся від сучасного. Пласти з начинкою зверху просто укладали один на одного. Такий підхід до сих пір використовується для приготування пахлави.
Коли турки увійшли в Угорщину, місцеві жителі з часом відрили для себе випічку на основі тонкого тіста. Борошно зроблене з пшениці вирощеної на цій території містило високий відсоток клейковини і крохмалю, і значно покращувала якість тіста. Випічка швидко увійшла в будинки звичайних людей і стала популярною.
Під час Габсбурзької монархії штрудель вперше потрапив до Відня, де був допрацьований. Згодом він розлетівся по всій австро-угорської імперії.
До другої половини 19 століття були придумані різні види начинки, і штрудель зайняв своє особливе місце в австрійській кухні.
З 1800 роки для начинки використовували мигдаль, манну крупу, рис і мак. А ще молоко і крем, виноград, чорнослив, вишні, груші, абрикоси, кава і корицю.
0 коммент.:
Дописати коментар